2018 m. sausio 23 d., antradienis

Renginys

Seirijuose atidengtas paminklas krašto laisvės gynėjams atminti
2018-01-14
Laisvės gynėjų dienos minėjimas Seirijuose prasidėjo Šventomis Mišiomis Švč.  M. Marijos Škaplierinės bažnyčioje. Po jų  visi susirinkę stabtelėjo prie 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų savanorių ir Vyties kryžiaus kavalierių atminimo lentų, kur Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kartu su jaunaisiais šauliais uždegė ir padėjo žvakes.  

Išsirikiavusi eisena pajudėjo vietos link, kur 1944-1953 metais stovėjusiame NKVD pastate sovietiniai okupantai ir koloborantai  kalino, kankino ir žudė partizanaus, jų ryšininkus ir rėmėjus, kitus Lietuvos patriotus. Laisvės dienos gynėjų proga čia iškilmingai atidengtas ir pašventintas partizaninės kovos didvyriams Seirijuose paminklas.
Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis teigė, kad šią istorinę vietą būtina prisiminti, nes čia  žemė persmelkta kovos už laisvę krauju. „Tegul šis pastatytas kryžius bus atminimas ateinančioms kartoms apie didvyrius, kurie kovojo už Lietuvos laisvę“ – sakė rajono meras A. Margelis. Jis padėkojo jaunųjų šaulių organizacijai, kuri nuolat plečiasi ir  aktyviai dalyvauja rajono renginiuose. Visiems susirinkusiems palinkėjo branginti ir didžiuotis savo laisva šalimi.
Lazdijų rajono Sausio 13-osios gynėjų draugijos vadovas Valdas Ribinskas susijaudinęs kalbėjo apie 1991 m. sausio įvykius. Jis teigė, kad dabar turime švęsti šią dieną. Tai – laisvės diena. Jaunajai kartai V. Ribinskas palinkėjo nepamiršti sumokėtos kainos už laisvę ir puoselėti ją patriotizmu, kaip tai daro tėvai ir seneliai. Už paminklą partizaninių kovų didvyriams renginio vedėja dėkojo  Lazdijų rajono savivaldybei ir  merui A. Margeliui už prasmingą dovaną Seirijams, kraštiečiui, kryžiaus autoriui, skulptoriui Juozui Videikai, už ąžuolą kryžiui padėkojo Veisiejų seniūnijos seniūnui Zenonui Sabalauskui, už tarpininkavimą statant kryžių – Vytautui Žukauskui.  Kryžių pašventino Seirijų Švč. M. Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas Sigitas Bitkauskas. Dainavos apygardos pirmosios rinktinės 108 kuopos kariai savanoriai iššovė pagarbos salves, skirtas NKVD aukoms atminti.


Po kryžiaus atidengimo visi buvo pakviesti į Seirijų kultūros namus  pasižiūrėti meninės kompozicijos NKVD aukoms atminti, kurią sukūrė Seirijų A. Žmuidzinavičiaus gimnazijos mokiniai, mokytojai ir miestelio bendruomenė.  
Lazdijų r. sav. inf. 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą