2014 m. lapkričio 6 d., ketvirtadienis

Viešnagė

                   JAUKUS VAKARAS SOSTINĖJ


Antanas Kudzys
Romas Sadauskas
  Kaip ir žadėjom: dalinamės lauktuvėmis. Iš pačioje sostinės širdyje, Vilniaus senamiestyje, esančių Vilniaus mokytojų namų parvežėm. Dalyvavom ten pakviesti renginio "Viešnagėn pas Vilniaus dzūkulius" organizatorių. Vietoj  pusantros planuotos net tris valandas vykęs renginys tikrai neprailgo. Mokytojų namų svetainė vos sutalpino visus norinčius: ir žemiečius, ir šiaip mylinčius bei prisimenančius Seirijus. Visas vakaras buvo skirtas knygos "Seirijų praeitis ir dabartis" I dalies pristatymui. Vakarą pradėjo tikras dzūkas nuo Kapčiamiesčio, kultūros darbuotojas ir poetas Juozas Žitkauskas ,o vedė knygos sudarytoja, Seirijų apylinkėse anksčiau gyvenusi, lituanistė Lionė Lapinskienė, kuri paklausta kaip kilo mintis suguldyti Seirijų istoriją knygos puslapiuose atsakė paskaitydama knygos nugarėlėje įspaustus žodžius: "Nuo Vaikystės kalvos vieną ramų rugpjūčio vakarą pažvelgiau į 500 metų istoriją turinčius SEIRIJUS, įsikūrusius septynių kelių vingiuose ir įspūdingų ežerų glėby, kilo mintis ne vieną dešimtį šiame krašte gimusių, užaugusių ar gyvenusių žmonių pakviesti susitikti knygos puslapiuose..." 
Juozas Adomonis
   Vakare dalyvavo ir savo prisiminimais dalinosi  žmonės, lyg nužengę iš knygos puslapių: profesorius keramikas Juozas Adomonis, rašytojas Romas  Sadauskas, akademikas Antanas Kudzys, daug kitų Seirijų kraštui svarbių žmonių. Seirijų gimnaziją gražiai pristatė jos direktorė Žita Ščerbetkienė. Buvo dalinamasi ne tik prisiminimais. Susirinkusiems dainavo Danielius Sadauskas, akomponavo kompozitorė Jūratė Baltramiejūnaitė.
 Seirijiškiai nuvažiavo ne tuščiomis. Gerą nuotaiką susirinkusiems dovanojo gimnazijos mergaičių ansamblis bei kantri šokių grupė, kultūros namų moterų vokalinis ansamblis "Šilas" ir tris dešimtmečius gyvuojantis moterų etnografinis ansamblis.