2018 m. gruodžio 13 d., ketvirtadienis

Projektai


SEIRIJŲ A. ŽMUIDZINAVIČIAUS GIMNAZIJOS INFORMACIJA          

  Šiuo metu vykdomas projektas ,,Seirijų bendruomenės narių saviraiškos ir užimtumo stiprinimas“ vyks dvejus metus (2018-2020). Projekto tikslas – organizuoti Seirijų seniūnijos jaunimui aktyvias ir motyvaciją didinančias veiklas bei įtraukti jaunimą į bendruomenės gyvenimą. Siekiama per organizuojamus renginius parodyti kaimo jaunimui įsitraukimo į prasmingas veiklas galimybes, mažinti socialinę atskirtį įtraukiant jaunimą į edukacinius, kultūrinius ir pažintinius renginius. Taip pat skiriamas dėmesys savirealizacijos, pasitikėjimo, socialinėms kompetencijoms ugdyti. Projekto dalyviai iš įvairių socialinių grupių: daugiavaikių, socialiai remtinų, vienišų šeimų nariai. Jaunųjų miško bičiulių klubo ,,Kadagys“ vykdomas projektas atitinka VPS tikslą: gerinti gyvenimo kokybę Dzūkijos VVG teritorijoje, kurti gyvenimui ir laisvalaikiui patrauklią ir patogią aplinką, nes vykdomos ir numatytos veiklos propaguoja aktyvų, patrauklų užimtumą, stiprina tarpusavio ryšį. Didelis dėmesys skiriamas jaunimo ir suaugusiųjų, vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimui.
            Iš projekte numatytų veiklų dalis jau įgyvendintos. Gruodžio 4 dienos vakaras buvo skirtas ,,Žaidimų pandemijai“. Seirijų bendruomenės vaikai ir jaunimas turėjo puikią galimybę patikrinti savo žinias, pasinaudoti loginiu mąstymu ar patirti kažką visiškai naujo. Tėveliai  pasidalino prisiminimais apie savo vaikystės žaidimus, o jaunimas patyrė, kad laisvalaikis gali būti įdomus ir be kompiuterio ar išmaniojo telefono. Gruodžio 6 dieną buvo organizuota motyvacinė išvyka į sėkmingų vietos verslininkų ūkius. Keli susitikimai su smulkiu verslu užsiimančiomis šeimomis vaikams padėjo suvokti, kad viskas priklauso nuo paties žmogaus požiūrio, įdedamų pastangų ir nebijojimo klysti. Gruodžio 7 dieną organizuotas sporto turnyras gimnazijoje ,,Sportuoja visa šeima“. Šis renginys sutraukė nemažą būrį dalyvių ir svečių, vyko tikra sporto šventė, kurios metu jėgas išbandė įvairaus amžiaus Seirijų bendruomenės nariai. Ypač didelio dėmesio bei palaikymo sulaukė vaikų ir jų tėvelių komandos. Dar viena veikla vyko gruodžio 10 dieną. Buvo organizuoti edukaciniai užsiėmimai, kurių metu projekto dalyviai mokėsi amato paslapčių ir subtilybių, galėjo atskleisti savo meninę asmenybės pusę.
            Artimiausiu metu (gruodžio 12 d.) numatytas susitikimas su levandų ūkio savininke Loreta Zajankauskiene. Taip pat dar planuojama išvyka į Telšių atvirą jaunimo centrą, pažintinė trijų dienų stovykla kaimo turizmo sodyboje bei numatyta organizuoti saviraiškos kūrybinė stovykla – pleneras. Pleneras turėtų vykti gimnazijos ir Seirijų miestelio erdvėse, kuriose dalyviai galės įgyvendinti savo idėjas.
Tikimasi, kad projektas paskatins jaunimą aktyviau dalyvauti Seirijų bendruomenės veikloje, patiems imtis iniciatyvos, organizuoti renginius. Viliamasi, kad sustiprės šeimos narių tarpusavio santykiai, vaikai su tėvais suras daugiau laiko pabūti kartu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą