2017 m. liepos 20 d., ketvirtadienis

Renginys


Seirijuose pagerbti Nepriklausomybės kovų savanoriai ir Vyties kryžiaus kavalieriai

    Liepos 16-osios vidurdienį, po Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidų, Seirijų miestelio gyventojai susirinko prie bažnyčios, kur buvo atidengtos ir pašventintos atminimo lentos, skirtos 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Seirijų valsčiaus savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams.
    Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis kalbėdamas prie atminimo lentų teigė, jog svarbu išsaugoti istorinę atmintį ir pagerbti savanorius, kurie kovojo už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. „Svarbu ne tik prisiminti įvykius, bet ir įamžinti paprastų žmonių, kurie kovojo už valstybę, atminimą“ – sakė A. Margelis. Meras padėkojo idėjos sumanytojui Viliui Kavaliauskui už ryžtą ir užsidegimą įamžinant Lazdijų krašto  savanorių atminimą.
   Vilius Kavaliauskas džiaugėsi, kad būtent Dzūkijoje išaugo tiek daug didvyrių, kurie gynė Lietuvos žemę. „Savanoriai mums paliko valstybę, kurią mes turime prižiūrėti, stiprinti ir turtinti“ – sakė V. Kavaliauskas.  Idėjos autorius dėkojo Seirijų seniūnei Česlovai Šmulkštienei už entuziazmą statant atminimo lentas ir Lazdijų rajono savivaldybės merui Artūrui Margeliui už savivaldybės paramą įgyvendinant idėją.
   „Savanoriai buvo paprasti žmonės, tačiau įžvelgė galimybę, kaip atkurti Lietuvos nepriklausomybę“ – sakė Vytautas Kudzys, Nepriklausomybės kovų Vyties kryžiaus kavalieriaus Prano Kudzio anūkas, kuris  rėmė Vyties Kryžiaus kavalierių atminimo lentos atidengimo idėjos įgyvendinimą.  Prie 1919–1920 metų Nepriklausomybės kovų Seirijų valsčiaus savanorių atminimo lentos atidengimo idėjos įgyvendinimo prisidėjo Seirijų kraštiečiai Sigitas Unguraitis, Olegas Albarovas, Daiva Rutkauskaitė-Macenis,  dabar gyvenantys JAV.
   Atminimo lentas pašventino Seirijų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios klebonas, teologas Sigitas Bitkauskas.

                                     Nuotraukos ir tekstas Virginijos Tulevičiūtės

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą