2017 m. birželio 26 d., pirmadienis

Bendruomenės veikla

      Socialinės paslaugos - arčiau     žmogaus

     Visuomenė – tai aš ir mane supantys žmonės. Tai, ką turime, suprantame tik tada, kai prarandame. Kaip dažnai mes, turėdami daug, guodžiamės, kad neturime nieko, kaip dažnai džiaugdamiesi dovanai gautais puikiais gyvenimo žiedais, net nesusimąstome, kad kažkam jie tenka su skaudžiais spygliais. Viską gyvenime  dažnai suprantame per palyginimų prizmę. Tačiau jeigu Dievas leido gimti kitokiam žmogui, jis turi teisę gyventi, niekas neturi teisės su juo blogai elgtis. Visame pasaulyje yra žmonių, kurių sugebėjimai kitokie, mažesni. Neįgalus žmogus susiduria su neigiamu visuomenės požiūriu į save, jis menkai vertina pats save ir jaučiasi nevisavertis. Visuomenė dažnai būna nepasirengusi priimti jų kaip lygiaverčių narių. Negalia primena apie žmogaus pažeidžiamumą ir baugina aplinkinius. Tačiau būtina sudaryti sąlygas skirtingiems žmonėms būti kartu.
    2017 m. Seirijų bendruomenės komitetas jau antrus metus vykdo Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projektą, finansuojamą iš Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšų. Projekto veiklai skirta 4500 Eur. Projekte gali dalyvauti visi darbingo amžiaus negalią turintys gyventojai, bei sunkų ar vidutinį neįgalumo lygį turintys asmenys, arba 0-40 proc. darbingumo lygį turintys gyventojai, kuriems reikalinga asmeninio asistento pagalba. 
Projekto dėka socialinės paslaugos teikiamos neįgalaus asmens pažįstamoje aplinkoje, todėl jis jaučiasi saugus ir naudojasi teikiamomis paslaugomis. Asmeninis asistentas padeda neįgaliesiems apsilankyti socialinių paslaugų centre, užimtumo kambaryje, padeda spręsti buityje iškylančias problemas. Taigi paslaugos neįgaliesiems tapo prieinamesnės ne tik rajono centruose gyvenančioms neįgaliųjų šeimoms. Projekto viena iš veiklos sričių – tai neįgaliųjų aktyvinimas įtraukiant juos į kultūrinį bei bendruomeninį gyvenimą. Užimtumo būreliui vadovauja Žaneta Krivonienė, kuri džiaugiasi galėdama būti kartu su šiais žmonėmis, nes tai padėjo suprasti, kad vieno žmogaus kančia, skausmas yra kitų žmonių gailestingumo patikrinimas. Šiems žmonėms organizuojamas užimtumas amatų būrelyje. Užsiėmimų metu ne tik gaminami darbeliai, bet ir bendraujama prie puodelio arbatos, švenčiamos kalendorinės šventės. Geras jausmas, kai gali pasijuokti, išsipasakoti, pasidalinti. Kaip teigia Ž. Krivonienė per pusmetį dirbome ir išbandėme įvairiausias technologijas: prieš Kaziuko mugę gaminome linines gėles, dekoravome dėžutes, prieš Šv. Velykas dekoravome kiaušinius įvairiais būdais: elastinėmis juostelėmis, linu ir sedulos šakelėmis. Siuvinėjome spalvingus paveikslus elastinėmis juostelėmis atskleisdami gėlių grožį. O, kad pavasarį galėtume pasitikti atsinaujinusios, gaminome papuošalus iš odos, nėrėme krepšius iš virvių, mezgėme.   
     Socialinio darbuotojo asmeninė asistentė teikia paslaugas negalią turintiems asmenis jų namuose, padeda lankytis užimtumo būrelyje, palydi pas gydytojus, padeda spręsti buityje iškylančias problemas.
   Jei susiduriate su tokiomis problemomis, nedvejodami kreipkitės į Seirijų seniūniją ar bendruomenę, juk kartu mes galime įveikti visas negandas. Esate svarbi mūsų visuomenės dalis.
        Kviečiame aktyviai prisijungti ir dalyvauti būrelyje ir įdomiai bei turiningai praleisti laisvalaikį, ar išmokti amato ir rasti naują pragyvenimo šaltinį.
         Pasigrožėkime Seirijų užimtumo būrelio moterų darbeliais.  Tekstas ir nuotraukos Seirijų bendruomenės komiteto projektų vadovės Violetos Strankauskienės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą