2015 m. liepos 21 d., antradienis

Viešnagė

Nuostabi Veisiejų gamta, bet dar nuostabesni yra šio krašto žmonės


  Liepos 15d. su Seirijų bibliotekos savanoriais svečiavomės nuostabaus grožio mėlynakių ežerų apsuptame Pietų Lietuvos miestelyje - Veisiejuose, garsėjančiais gamtos grožiu, dainomis ir itin nuoširdžiais žmonėmis. Kad tai ne tik skambūs žodžiai, įsitikino ir mūsų savanoriai. Veisiejų regioninio parko direktorė Linutė Žukauskienė džiaugsmingai pasitiko modama dar iš tolo, pasipuošusi plačia šypsena veide.  Supažindino su buvusio dvaro istorija, aprodė rekonstruotas patalpas,  papasakojo apie Lankytojų centro ekspoziciją „Gyvenimas tarp vandenų“, kurios erdvėse pristatoma bendroji regioninio parko informacija, kalvotasis Šlavantų kraštas, Ančios kraštovaizdis, ežeringosios Kapčiamiesčio ir Veisiejų apylinkės, istorinė, gamtinė, kultūrinė ir turistinė informacija. Taip pat Veisiejų regioninio parko lankytojų centre susipažinome su  veikiančia stendine paroda „Mykolas Kleopas Oginskis“ (1765–1833). Parodų salėje grožėjomės kalvio tautodailininko Valdo Valentinavičiaus eksponuojama saulučių paroda.
    Veisiejų krašto muziejuje muziejaus vadovė Regina Kaveckienė įdomiai papasakojo apie iškilius Veisiejų krašto žmones, jų gyvenimo istorijas. Didelė ekspozicijos dalis skirta gydytojui okulistui, esperantininkui Liudvikui Lazeriui Zamenhofui, Veisiejų vargonininkui, kompozitoriui Juozui Neimontui,  poetui, dramaturgui, kritikui Sigitui Gedai ir kt. Taip pat susipažinome su politiniams kaliniams, tremtiniams, „miško broliams“ skirta ekspozicija. Smagu buvo prisiminti Veisiejų mokyklos istoriją, to meto mokyklines uniformas, pasėdėti mokykliniame suole ir gyvai prisiliesti prie šio krašto senolių buities.

   Veisiejų bibliotekoje su knygrišystės amatu žaismingai ir patraukliai supažindino bibliotekininkė Eglė Žilionienė.Veisiejų dvaro parke (vienas seniausių parkų Lietuvoje) aplankėme Meilės tiltelį, Veisiejų uosį, pasportavome atrakcionų parke...   Pilni įspūdžių vykome į Vainežerio dvaro parką, kuriame prisiminėme sukilimo dalyvę, grafaitę Emiliją Pliaterytę.    Su nuostabiu miesteliu atsisveikinome žvelgdami iš Veisiejų apžvalgos bokšto...


     Ačiū Jums visoms, mielosios, kad leidote prisiliesti prie šio krašto istorijos ir dabarties, taip pat už šiltą, svetingą, turiningą ir prasmingą pažintį su Veisiejais.

        Daugiau nuotraukų www.facebook.com/seirijubiblioteka

       Įspūdžiais  ir    nuotraukomis    dalinosi   Agnė Bražinskienė

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą