2015 m. birželio 20 d., šeštadienis

Viešnagė

          LANKOME LENKIJOS AUKSINĮ TRIKAMPĮ

  Autobusas atvyko, puikus oras užsakytas. Keliauninkų nuotaika puiki. Ko daugiau ir bereikia sklandžiai kelionės pradžiai. Šiandien mes, Seirijų TAU klausytojai ir jų draugai, keliaujame į tūkstančio ežerų Mozūrijos kraštą Lenkijoje. Pirmasis sustojimas - Gibai, kuriame stūkso ir pokario baisumus primena unikalus paminklas pokariu nužudytiems lenkams atminti.

       Atvykstame į Studeną. Čia ir bažnyčia su savo unikaliu interjeru. 
   Ir Lietuvos Didįjį kunigaikštį Vytautą menantis ąžuolas.


   Čia - popiežiaus Jono Pauliaus II-jo kelias, koplyčia su stebuklinguoju Dievo  Motinos paveikslu (sako, kad čia pasimeldę sergantys pasveiksta, o neregiai praregi), sveikatą ir jaunystę grąžinantis švento vandens šaltinis, popiežiaus Jono Pauliaus II-jo paminklas.


   Nuostabi iškyla laivu po Mozūrijos ežeryną, įspūdingas praplaukimas šliužais, pakerintis pakrančių grožis.
     Aplankėme Vygriuose esantį Kamaldulių vienuolyno kompleksą, kuriame ilsisi vienuolių palaikai, įrengti popiežiaus Jono Pauliaus II-jo apartamentai, kuriuose popiežius apsistojo vizito Lenkijoje metu 1979 m., užlipome į varpinę, iš kurios matyti nuostabi ežeringojo krašto panorama.

  Kelionės finalas - Seinų Bazilika, įdomi jos istorija, glaudžiai susijusi su Lietuva. Čia vyskupu buvo ir yra palaidotas garsusis "Anykščių šilelio" autorius Antanas Baranauskas. Čia - unikali galimybė Seinų centre pastovėti ant Lietuvos žemės lopinėlio.
  Visos kelionės metu mumis rūpinosi, nuobodžiauti neleido ir įdomių istorijų papasakojo lazdijiškis gidas Jonas Malinauskas. Ačiū Jam.
  Už gerą nuotaiką ir sklandžią kelionę dėkojame visiems kartu keliavusiems.
  Iki naujų pasibuvimų kartu.
  
                                                                 Seirijų TAU inf.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą