2014 m. spalio 10 d., penktadienis

Gyvenimiškos istorijos

          NE TIK PASAKOS BAIGIASI LAIMINGAI


   Visos istorijos kažkada prasideda ir kada nors baigiasi. Ši, prasidėjusi prieš 42 metus, finišo tiesiąją pasiekė šiomis dienomis. Prisimenate Sergejaus iš Kijevo laišką? Jei nežinote ar neskaitėte, jis paskelbtas pora įrašų žemiau. Savo pirmajame laiške Sergejus rašė, kad daug metų ieško savo tėvo ir žino tik tiek, kad gimęs Seirijuose. Nusprendė kreiptis į mus. Vylėsi, gal būt čia gyvena bent koks nors giminaitis, gal būt kas nors pažinojo ar netgi žino, kur dabar gyvena jo artimieji. Paprašė publikuoti laišką.Taigi toliau viską žinote patys.
    Pirmos dvi paieškų dienos nedavė jokių rezultatų. Stankevičių pavardę Seirijuose turinčių  nėra. Krikšto knygose irgi. Seniūnijoje taip pat  nieko. Bet pažadas: būtinai padėsim. Lieka klausinėti vietinių gyventojų. Įpusėjusi trečia diena jokių naujienų neatnešė. Nieko tokio. Juk čia ne blynams tešlą užmaišyt - viens du ir viskas. Gali ir mėnesių mėnesius užtrukt. Darbo dienos pabaigoj sutinku Seirijų senbuvę. Sakau, gal pamenat?
   -Reikia mano vyro paklaust, jis daug atsimena, - porina senolė. Pažada paskambinti. Praeina penkiolika minučių. Telefono skambutis...Sujaukęs kelių šeimų gyvenimus. Gerąja prasme. Skambutis, pranešęs tą metų metus lauktą žinią. Taip, Seirijuose gyvena Stankevičių  artima giminaitė. Susitikimas su ja, faktų tikrinimas. Nelieka jokių abejonių - tai tikrai tai, ko ieško Sergejus. Taigi, belieka pati atsakingiausia ir smagiausia dalis pranešti - Jūs pagaliau suradote vienas kitą. Dabar ir Sergejus, ir jo brolis Vitalijus, ir jų tėvelis su dar trimis savo vaikais - dviem dukromis ir sūnumi  paskambina vieni kitiems ir žada greitai pasimatyti.
    Nuoširdžiai dėkojame   prisiminimais pasidalijusiems seirijiškiams Onai ir Vladui Janulevičiams,  už geranoriškumą ir sugaištą laiką ačiū tariame Seirijų parapijos klebonui Vitui Eidukaičiui ir niekada neatsisakančiai pagelbėti Ritai Subačiūtei.
    Taigi, laimingai baigiasi ne tik pasakos, bet ir tikros gyvenimiškos istorijos. 

Seirijiškiai Vladas ir Ona Janulevičiai