2014 m. rugsėjo 30 d., antradienis

Gyvenimiškos istorijos

                        PADĖKITE SURASTI SAVUS

    Kartais nutinka ir taip. Šiandien savo elektroniniame pašte radau  Sergejaus iš Kijevo laišką. Autoriui prašant,  laišką galite paskaityti ir Jūs.
    " Sveiki, žmonių likimai panašūs į upes: vienų - ramūs užutėkiai, kitų - sraunūs vandenys, akmenuoti slenksčiai ir kriokliai. Ir kaip svarbu žinoti, kad esi ne vienas šitame dideliame ir ne visada teisingame pasaulyje, kad kažkur, tegul ir už  tūkstančių kilometrų, gyvena tau artimi žmonės. Vien žinojimas, kad Jie yra, kad yra su kuo pasidalinti  džiaugsmais ir rūpesčiais, sustiprina pasitikėjimą savimi. Jau daug metų ieškau savo artimųjų. Blogiausia yra tai, kad aš neturiu daug informacijos: tik keletas nuotraukų ir vaikiški prisiminimai galvoje.
    Mano tėvas, Stankevičius Antanas, Martyno sūnus, apie 1939-1945 metus gimė Seirijuose. Su mano mama Liudmila Semionova (g.1946 m.) susituokė Sachalino srities Cholmsko mieste.  Kokiomis aplinkybėmis tėvas apsigyveno Sachaline, aš nežinau.Gimiau 1963 m. rugsėjo 15 d. Cholmske, o brolis Vitalijus apie 1966 m. ten pat. Gyvenome penkiaaukščiame name, ant uolos atbrailos. Mama dirbo uoste (radau įrašą darbo knygelėje). Ką veikė tėvas - nežinau, tik pamenu, kad buvo tvarkingas ir gerai apsirengęs. Kol tėvai dirbo, mus prižiūrėjo tetos ir puseserės. 1972 m. sausio mėn. mama dėl man nežinomų priežasčių su manimi išvyko į Uzbekistaną Karši vietovę, o 1975 m. liepą - į Čeliabinską. Atsimenu, kad gavome kelis tėvo laiškus, kurie, deja, neišliko. Nuo to laiko apie tėvą ir brolį žinių neturiu. Galimai jie grįžo į Lietuvą, o gal liko Sachaline. Gal Seirijuose gyvena kokie nors mano tėvo giminaičiai arba kas nors pažinojo mano senelius. Būsiu dėkingas už bet kokią informaciją.
     Mano mama netikėtai mirė, kai man buvo 16 metų. Nespėjau nieko sužinoti apie savo tėtį ir brolį. Likau visiškai vienas. Mokiausi profesinėje mokykloje, tarnavau armijoje, vėliau mokiausi ir baigiau Kijevo statybos institutą.  Dabar gyvenu ir dirbu  Kijeve.
   Viltis miršta paskutinė. Gerų ir neabejingų mano pagalbos šauksmui žmonių dėka labai tikiuosi surasti savo artimuosius.
    O savo tėvelio gimtinei Seirijams linkiu klestėti, seirijiškiams sveikatos ir laimės, taikaus dangaus.Pagarbiai - Sergejus Stankevičius"
  
    Tai štai kokią istoriją papasakojo mums Sergejus. Jis labai tikisi Jūsų pagalbos. Gal kas nors pažinojote laiške minimus žmones. 1964 m. šeima atostogavo Palangoje. Labai tikėtina, kad viešėjo ir Seirijuose arba miestelio apylinkėse.
    O gal kieno nors šeimos albume yra viena arba visos šios nuotraukos.


Brolis Vitalijus 1968 m.

Su mama ir tėčiu Palangoje 1964 m.

Su mama ir broliu Vitalijumi 1969 m.

Atsiliepkite. Labai lauksiu naujienų. Parašykit alenskiene@gmail.com arba paskambinkit 861225050.
Arba susisiekit Jums patogiu būdu. Visas žinias būtinai perduosiu Sergejui.